Болоня е домакин на Ювентус в мач от последния кръг на Серия "А". Началото на срещата ще бъде дадено в 19:00 часа.

Двубоят е без значение и за двата отбора. Домакините отдавна си осигуриха оставане в елита, докато "бианконерите" официално спечелиха историческото шесто поредно Скудето миналата неделя.

Ювентус е шампион на Италия!

Златен Ювентус покори Серия А за 35 път!

"Старата госпожа" победи Кротоне с 3:0

След седмица торинци се изправят срещу Реал (Мадрид) във финал в Шампионска лига, но въпреки това Макс Алегри ще заложи на част от титулярите си в днешната среща.

Той разкри, че в предни позиции ще действат Хуан Куадрадо, Марио Манджукич, Пауло Дибала и Гонсало Игуаин. Официален дебют ще направи третият вратар Емил Аудеро, а по бековете ще играят Квадво Асамоа и Стефан Лихтщайнер.

Възстановеният Сами Кедира също ще започне от 1-ата минута, но едва ли ще играе цял мач. Целта на Алегри е германският национал да натрупа игрова практика преди големия сблъсък с Реал. За Болоня заради травми аут са Бриняни, Ди Франческо и Майета, докато Еландер, Валенсия и Верди до последно са под въпрос.

Зинедин Зидан: Масимилиано Алегри заслужава напълно всеки свой успех

Зизу: Алегри заслужава напълно всеки свой успех

"Буфон е велик капитан"

По-рано през сезона Юве победи този съперник с 3:0, но последната им среща на стадион "Ренато Дал'Ара" завърши 0:0. Болоня няма отбелязан гол у дома срещу торинци от 2012 г. - 1:1, което са три поредни мача. Освен споменатото нулево равенство, в останалите два случая гостите печелят с по 2:0.

През този сезон всички фаворити - Рома (0:3), Лацио (0:2), Интер (0:1), Милан (0:1) и Наполи (1:7) спечелиха визитите си на Болоня, като "росонерите" надделяха с 9 души на терена.