Ювентус съвсем очаквано спечели титата в Италия. "Старата госпожа" триумфира с 35-ото скудето в историята си, плюс двете отнети. Триумфът на торинци е шести пореден.

Днес тимът на Макс Алегри победи с 3:0 Кротоне в Торино, с което става недостижим на върха, кръг преди края. Българинът в състава на гостите - Александър Тонев започна като титуляр и остана на терена 57 минути.

Капитанът на Юве Джанлуиджи Буфон стана най-титулуваният футболист в историята на клуба. Рекордьорът по мачове със "Скуадра адзура" има вече 16 трофея с Ювентус, като изпревари легендата и своя добър приятел - Александър Дел Пиеро, който има 15 отличия с екипа на "старата госпожа".

Масимилиано Алегри спазарен от Интер?

Алегри спазарен от Интер?

Сари е другият вариант пред "нерадзурите"

Резултатът бе открит в 13-ата минута, когато рожденикът Марио Манджукич се възползва от много добра асистенция на Хуан Куадрадо.

В края на полувремето Пауло Дибала реши всичко в мача след като бе точен от изпълнение на фаул.

Крайното 3:0 оформи Алекс Сандро в края.

Така "черно-белите" събраха 88 точки и математически е невъзможно да бъдат изместени от 1-то място, докато съдбата на Кротоне ще се реши в последния кръг.