Бившият нападател на Удинезе Винченцо Якуинта донесе победата на Ювентус при гостуването на "фриуланите" с 2:1 в мач от 22-ия кръг на Серия "А".

"Бианконерите" бяха поставени в ролята на догонващи в резултата след първото полувреме, но през втората част съумяха да обърнат изцяло развитието на мача в своя полза.

Още в 6-ата минута домакините ликуваха, след като Фабио Куалярела стреля силно към Буфон, вратарят на Юве изби топката в дясната си греда, но притичалият Андреа Досена добави неспасяемо отблизо за 1:0.

В 20-ата минута "зебрите" бяха близо до второ попадение, когато центриране на Гаетано Д'Агостино от корнер срещна гредата на вратата на Ювентус. Пет минути по-късно завърналият се след контузия Буфон трябваше да показва класа, спасявайки удар на останалия сам срещу него Антонио ди Натале.

"Бианконерите" се събудиха след едва половин час игра и напомниха на вратаря Ханданович, че не е в почивка, след като Трезеге стреля с глава, а шут на Каморанези мина близо до целта.

Второто полувреме започна в същия тон, както вървеше мачът до момента - отново стражът на Юве бе човекът, който предотврати второ попадение в мрежата на гостите, след като спаси по страхотен начин удар на Антонио Флоро Флорес.

Гостите обаче успяха да изравнят противно на логиката чрез Мауро Каморанези в 61-ата минута, когато роденият в Аржентина халф засече с глава корнер на Дел Пиеро за 1:1.

Треньорът на Ювентус Клаудио Раниери пусна в игра Винченцо Якуинта на мястото на Давид Трезеге и това се оказа решаващият момент в мача. Още с първото си докосване до топката бившият нападател на Удинезе използва подаване на Недвед, избяга от изкуствената засада и донесе трите точки на гостите.

18-годишният талант Алберто Палоски пък донесе победата на Милан срещу Сиена 15 секунди, след като дебютира в Серия "А" в 63-ата минута. "Росонерите" победиха с 1:0 и се приближиха само на две точки от четвъртия в класирането Фиорентина, но имат и мач по-малко от "виолетовите".

С много проблеми в състава си "росонерите" успяха да стигната до трите точки. Сиена съвсем не бе обречен в Милано – в 13-ата минута съдията Орсато отмени много спорен гол на Локатели. След почивката Локатели уцели десния страничен стълб в 51-ата минута, Фрик също пропусна.

В атаката на домакините Роналдо и Индзаги повече си пречеха и точно, когато тифозите започната да освикват своите, падна голът. Алберто Палоски смени Сержиньо и 15 секунди след появата си с диагонален удара извън пеналта напарви 1:0. За 18-годишния младок това бе дебют в елита, след двете участия за купата на страната.

Сиена не рухна, дори и след изгонването ан Вергасола, като в 89-ата минута сама фантастичната намеса на вратаря Калач след шут на Фрик предотврати изравняването.