Интер записа първата си загуба в елита на Италия през сезона, след като отстъпи пред Ювентус в дербито на страната.

Мачът от 7-ия кръг на Серия "А", игран на "Джузепе Меаца", завърши при резултат 2:1 в полза на Старата госпожа.

За домакините се разписа Лаутаро Мартинес, докато за гостите вкараха Пауло Дибала и Гонсало Игуаин.

Снимка 446401

Източник: Twitter

Дерби д'Италия предложи очакваната от феновете драма, като срещата премина през всевъзможни фази на развитие, а възможностите за реализиране на попадения се редуваха една след друга.

Буфон: Меси и Роналдо са Федерер и Надал на футболната игра

"Сравнението е очевидно"

След само 4 минути игра Пауло Дибала даде преднина на гостите, за ужас на вдъхновените състезатели на домакините, които бяха с пълен точков актив в шампионата до момента.

В 18-ата минута Мартинес изравни с гол от дузпа, като резултатът се запази непроменен до почивката.

Това не се случи без драматични моменти, като гол на Роналдо бе отменен заради засада, а в друга игрова ситуация португалската мегазвезда на торинци стреля в гредата.

Снимка 440863

Източник: EPA/БГНЕС

Единадесет минути преди последния съдийски сигнал Гонсало Игуаин получи добро извеждащо подаване, възползва се от факта, че бе оставен непокрит и с прецизен изстрел връчи трите точки на тима си.

В класирането Интер вече не е лидер, като бе изпреварен от Ювентус. Старата госпожа разполага с актив от 19 точки - с една повече от съперника си.

Статистиката показва, че шампионите се чувстват комфортно на този стадион в последните сезони и от 2010 г. насам имат само една загуба на него за първенство - 1:2 през 2016 г.

В пет от случаите Юве печели, три от дербитата завършват без победител.