Шампионите от Ювентус спазиха традицията да постигат домакински победи в дербито срещу Милан. Тази вечер "бианконерите" демонстрираха характер и надвиха своя голям опонент с 1:0 в един изключително равностоен двубой. В герой за "Старата госпожа" се превърна Пауло Дибала, който реализира в 78-ата минута. Малко повече от четвърт час преди това, аржентинецът се бе появил като смяна на неубедителния Кристиано Роналдо.

Интер победи Верона с 2:1

Барела герой за Интер срещу Верона

"Нерадзурите" временно начело на Серия "А"

Успехът върна Юве на върха, с точка преднина пред Интер. След седмата си загуба Милан пък е само на 4 точки от зоната на изпадащите.

Снимка 452148

Източник: EPA/БГНЕС

Първите интересни мигове в мача настъпиха в 14-ата минута, когато Джанлуиджи Донарума изби с крак шут на Игуаин от близка дистанция. Милан отговори с изстрел с глава на Пьонтек в 17-ата минута, но топката излетя в аут. В 30-ата далечен шут на Бернардески мина над вратата, а малко след това Тео Ернандес и Хакан Чалханоглу също се отчетоха с пропуски. В 45-ата Ернандес отправи нов удар, който беше отразен от Шчесни, а минута по-късно стражът се справи и с изстрел на Пьонтек.

Лацио победи Лече с 4:2 в мач от Серия "А"

Лацио продължава със силните си игри в Калчото

"Бианкочелестите" с четвърти пореден успех, надвиха Лече с 4:2

В 52-ата минута далечен удар на Бернардески излезе в аут, а малко след това същото се случи и с изстрел на Матюиди. В 55-ата Роналдо беше заменен от Пауло Дибала, който секунди по-късно потърси с пас Игуаин, чийто шут се оказа неточен. В 58-ата Пьонтек опита удар, който беше избит от Шчесни, а Де Лихт не позволи на нападателя да направи добавка.

В 75-ата минута Шчесни беше притеснен със силен шут пряк свободен удар, който той обаче спаси с вещина.

Тифозите в Торино подивяха в 77-ата минута, когато "Старата госпожа" съумя да открие резултата. "Бианконерите" сътвориха чудесна атака през центъра и след няколко бързи докосвания коженото кълбо стигна до Дибала. Аржентинецът с лекота преодоля своя персонален пазач и след това не остави никакъв шанс на Донарума с диагоналния си изстрел.

Наполи не успя да се справи и с Дженоа

Неаполитанците са седми в класирането

Оттук насетне Милан изцяло пое контрола над срещата. Появилият се като резерва Леао на няколко пъти постави отбраната на шампионите под огромно напрежение. Шчесни обаче беше на точното място във всеки един от случаите.

Снимка 452147

В следващия кръг на Ювентус предстои много трудно гостуване на Аталанта. Милан пък приема у дома друг тим в криза Наполи.

Парма победи Рома с 2:0 в Серия "А"

Победният рейд на Рома приключи на "Енио Тардини"

Парма победи "вълците" с 2:0

ЮВЕНТУС - МИЛАН 1:0

1:0 Дибала (77")

СТАДИОН: "Алианц Стейдиъм"

СЪДИЯ: Ф. Мареска

ЮВЕНТУС: Шчесни, Алекс Сандро, Де Лихт, Бонучи, Куадрадо, Матюиди, Пянич, Бентанкур, Бернардески, Роналдо, Игуаин (резерви: Буфон, Джан, Коща, Данило, Демирал, Де Шилио, Дибала, Кедира, Рабио, Пинсолио, Рамзи, Ругани)

МИЛАН: Донарума, Конти, Дуарте, Романьоли, Ернандес, Пакета, Бенасер, Крунич, Сусо, Пьонтек, Чалханоглу (резерви: А. Донарума, Билия, Бонавентура, Калабрия, Калдара, Габия, Леао, Ребич, Рейна, Родригес)