Отборът на Рома безславно загуби визитата си на Парма с 0:2. По този начин селекцията на Пауло Фонсека сложи край на серията си от три поредни победи и падна до шестото място във временното класиране.

Поражението е второ през тази седмица за "джалоросите", които преклониха глава и пред Борусия (М"Гладбах) в Лига Европа.

Интер победи Верона с 2:1

Барела герой за Интер срещу Верона

"Нерадзурите" временно начело на Серия "А"

Попаденията на "Енио Тардини" паднаха след почивката. Резултатът беше открит в 68-ата минута от Спрокати. Халфът получи подаване в наказателното поле от Галиоло и запрати топката в далечния ъгъл на Лопес.

Трите точки за "дуковете" бяха подсигурени в даденото от съдията продължение. Тогава Андреас Корнелиус се възползва от разпокъсаната отбрана на "джалоросите" и с мощен шут оформи крайното 2:0.

Снимка 452138

Източник: EPA/БГНЕС

Рома можеше да има съвсем различна съдба в тази среща, но в началото на втората част Александър Коларов удари гредата след добро изпълнение от фаул.

В следващия кръг "вълците" приемат на свой терен намиращия се в криза тим на Бреша. Парма гостува на Болоня.

Лацио победи Лече с 4:2 в мач от Серия "А"