Ювентус записа трудна победа при гостуването си във Верона. "Старата госпожа" победи Киево с 2:1 в мач от 12-ия кръг на Серия А.

Юве първи поведе в резултата, допусна изравняване, но в крайна сметка с попадение на Пянич се поздрави с трите точки.

Днешната среща беше историческа за легендата Джанлуиджи Буфон. Стражът стана първият вратар в историята с 600 мача в Серия А. Само трима играчи имат повече мачове от него в първенството. Това са легендата на Рома Франческо Тоти (607) и прекратили кариерите си - Хавиер Санети (615, Интер) и рекордьорът Паоло Малдини (647, Милан).

Иначе сблъсъкът във Верона не предложи особено футболни качества. Първото попадение падна в 53-ата минута, когато Хуан Куадрадо с хитър изведе Манджукич, който овладя и с отличен изстрел по земя не остави шансове на Сорентино за 1:0.

В 66-ата минута Стефан Лихтщайнер спъна в наказателното поле Пелисиер и главният съдия Паоло Валери без да се замисля посочи бялата точка. Зад топката застана потърпевшият, който с шут в другия ъгъл преодоля Буфон за 1:1.

В 74-ата минута Пянич изпълни от фаул който с фамозен удар за 1:2.