Ювентус постигна зрелищен обрат и победи Рома на "Олимпико" с 4:3. С тази победа "старата госпожа" продължава борбата за зона Шампионска лига, заедно с Аталанта и Наполи, докато Рома се отдалечи още повече от тези места.

Юве успя да се измъкне от пропастта, в която беше до 70-ата минута. Само за седем минути от изоставане с 1:3 стигна до 4:3.

Два гола бяха отбелязани през първото полувреме. Ибрахам се разписа за Рома, а Дибала отбеляза красив гол седем минути по-късно.

Аталанта победи Удинезе с 6:2 в Серия "А"

Аталанта размаза Удинезе в мач с 8 гола

След успеха си Аталанта събра 41 точки и се намира на четвърто място

Второто полувреме донесе два гола за Рома. Мхитарян в 48-ата минута с помощта на Де Шилио матира Шчесни. Пет минути по-късно Пелегрини разби мрежата на Ювентус от пряк свободен удар от 25 метра.

Ювентус беше безсилен и без идея до 70-ата минута. Алваро Мората поднесе идеална топка на Локатели, който намали резултата. Четири минути по-късно Мората имаше шанс, ударът му беше блокиран, а Кулушевски изравни на 3:3.

В 77-ата минута поредната добра акция на Ювентус бе завършена от Де Шилио с победен гол.