Ювентус победи Рома в дербито на 8-ия кръг на италианската Серия А. "Старата госпожа" се наложи с минималното 1:0 на "Алианц Стейдиъм". Това бе четвърти пореден успех за Юве. След неубедителния старт на сезона, отборът на Масимилиано Алегри започна да напипва верния ритъм и продължава да се изкачва в таблицата.

Единственото попадение в срещата бе дело на Мойс Кийн в 16-ата минута.

Към края на първото полувреме се стигна до любопитна ситуация пред вратата на Юве. Тами Ейбрахам бе фаулиран в наказателното поле, но въпреки това успя да реализира. Голът обаче бе след прибързания съдийския сигнал за нарушение и въпреки оспорванията, Рома трябваше да се задоволи само с дузпа.

Наполи победи Торино с 1:0

Наполи се завърна на върха с пълен актив от точки след победа над Торино

Осимен вкара попадението

Жордан Верету застана на бялата точка, но изстрелът му бе отразен от Войчех Шчесни.

Наставникът на "старата госпожа" не можеше да разчита на Пауло Дибала и Матайс де Лихт, докато извън сметките на Моуриньо са трайно контузеният Леонардо Спинацола и Крис Смолинг.

С успеха Юве се изкачи до 7-ото място в класирането с актив от 14 точки, докато "римските вълци" са само с точка повече на четвъртата позиция.