Удинезе записа нова изключително престижна победа в Серия „А". След като миналия кръг „фриуланите" биха шампиона Интер, сега те се наложиха и над Ювентус с 2:1, при това в Торино.

Поражението пък бе второ поредно за „Старата госпожа" вкъщи. През седмицата Рома също триумфира на Олимпико, но за Купата на Италия.

Играта през първото полувреме бе повече или по-малко равностойна, но всичко по-интересно се случи след почивката. Първо Калудио Маркизио изведе торинци напред в 60-ата минута след чудесно организирана атака.

Само няколко минути по-късно обаче Сапата изравни. Силен удар на Ди Натале бе избит от Буфон, но топката падна право на крака на защитника, който нямаше как да сбърка - 1:1.

В 85-ата „фриуланите" нанесоха своя удар. Атака, започната от Алексис Санчес, в крайна сметка бе завършена от чилиеца за крайното 1:2.

Нервите на „бианконерите" не издържаха и Бонучи бе изгонен с директен червен картон за грубо влизане в краката на Санчес. Звездата на Удинезе обаче побърза да си го върне, а тъй като Бонучи вече не бе на терена, жертвата стана Алекс Дел Пиеро. В крайна сметка Санчес също пое преждевременно към съблекалните, но и това не помогна на Юве да се добере до „хикса".

Така след 22-ия кръг „Старата госпожа" се свлече на 7-ото място. Торинци бяха задминати в подреждането от днешния си съперник.