Шампионът на Италия - Ювентус окончателно отказа Интер от борбата за титлата в италианското футболно първенство.

Старата госпожа надделя над миланския гранд с 2:0, в дербито между двата тима от 27-ия кръг на Серия "А".

Първото попадение за "бианконерите" отбеляза Леонардо Бонучи, разписал се в началото на вторите 45 минути, а точка на спора сложи Мората, вкарал дузпа 5 минути преди края.

Домакините контролираха ситуацията на терена през първото полувреме, но така и не успяваха да стигнат до заслужено откриващо попадение.

Със сериозни пропуски се отличиха Погба и Дибала, а в 36-ата минута Киелини трябваше да напусне принудително терена, като бе заменен от Ругани.

Само 2 минути след старта на второто полувреме Ювентус нанесе своя удар, като с попадение на Бонучи излезе напред в резултата.

Леонардо бе точен след уникално воле, което не остави шансове на Ханданович.

Роберто Манчини опита да промени ситуацията на терена с няколко смени в средата на терена, но дори и влизането в игра на Ляич не оказа влияние върху представянето на отбора му.

Пет минути преди края пък Мората заличи останалата минимална интрига с гол от дузпа.

Така Ювентус стигна до крайния успех, който увеличи предимството на тима пред втория Наполи на 4 точки, преди мача на "небесносините" от текущия кръг.

Интер остава на цели 13 пункта от Старата госпожа, което на теория слага край на надеждите на състава за спечелването на титлата в Италия.

Leonardo Bonucci Goal - Juventus 1 - 0 Inter... by Football--Live