Отборите на Ювентус и Наполи не се победиха в късното дерби от програмата на 20-ия кръг в Калчото. Двата тима оправдаха очакванията за емоционален сблъсък, завършил при 1:1. Може да се каже, че грандовете си размениха по едно полувреме. През първото гостите бяха по-добрият тим и логично поведоха след премерен изстрел на Мертенс. След паузата Юве взе инициативата, но стигна само до частичен обрат, благодарение гола на Федерико Киеза.

Хиксът остави "партенопеите" на трето място с 40 точки. "Старата госпожа" е под №5 с 35 пункта.

Сасуоло и Дженоа завършиха наравно 1:1

Сасуоло и Дженоа не се победиха, "грифоните" продължават с негативната серия

Вижте подробности

Първото най-радостно събитие в дербито бе, че то изобщо се играе, тъй като през целия ден се получаваха разнопосочни информации заради броя на заразените с коронавирус в селекцията на Наполи.

Снимка 559333

Въпреки проблемите, "партенопеите" бяха по-организирания тим и даваха необходимия отпор на големия си опонент.

От своя страна Ювентус можеше да открие рано, когато в петата минута Макени скочи най-високо при корнер и насочи с глава, но за да види как топката преминава покрай лявата греда.

Наполи имаше своя златен миг в 23-ата минута. Матео Политано намери своето място в наказателното поле на Юве. Националът се ориентира добре в ситуацията и върна назад за Мертенс. Белгиецът стреля по земя, а кълбото мина през куп от играчи, за да посети долния десен ъгъл на Шчесни.

До паузата полякът трябваше да се намесва решително още веднъж, за да не станат нещата още по-зле за "Старата госпожа". В 36-ата минута той отрази с една ръка мощен шут на сънародника му Желински.

Лацио и Емполи завършиха 3:3

Лацио и Емполи врътнаха зрелищно равенство с 6 гола

Сергей Милинкович-Савич блести с два гола и асистенция

В самия край на частта Мертенс пробва своя късмет от пряк свободен удар, фронтално на вражеската врата. В изстрела обаче липсваше необходимата точност.

Бързо нападение даде нужния резултат за торинци в 53-ата минута. Куадрадо центрира към Мората, но Рахмани изчисти. Топката попадна в краката на Киеза, който набързо нагласи максимално опасен изстрел, отклонил се в Лоботка и посетил мрежата на безпомощния Оспина.

Снимка 559336

Изравнителното попадение вдъхна увереност в редиците на Ювентус и последваха два много тежки изстрела на Киеза и Макени. Първият бе отразен от вратаря на гостите, а следващият премина в близост до дясната греда.

Последва и включването в игра на Пауло Дибала, който раздвижи още повече нападението на домакините.

Милан - Рома 3:1 в мач от Серия "А"

Милан взе първото голямо дерби в Калчото за 2022 година

"Росонерите" се наложиха с 3:1 над Рома

В 86-ата минута футболистите на Наполи имаха претенции към главния съдия, който според тях не отсъди дузпа за южняците при едно по-грубо единоборство между Де Лихт и Джовани Ди Лоренцо.

Последен шанс да донесе победата на Ювентус имаше Пауло Дибала, но в последната секунда не намери целта от фаул.