Ювентус победи шампиона Наполи с 1:0 в първия мач от 15-ия кръг в Серия "А". Голът, който донесе успеха на "Старата Госпожа" бе дело на Федерико Гати. Защитникът се разписа в 51-ата минута.

На "Алианц Стейдиъм" гостите от Неапол започнаха по-добре и в 12-ата минута пропиляха страхотно положение. При едно центриране най-високо скочи Джовани Ди Лоренцо и стреля с глава, но Войчех Шчесни плонжира и спаси топката, летяща към долния ляв ъгъл на вратата му.

Гостите имаха още един страхотен шанс през първата част, но останал сам срещу Шчесни, Хвича Кварацхелия стреля над вратата.

Ювентус изигра заучено един ъглов удар в 51-ата минута. След късо разиграване топката стигна до Андреа Камбиазо на десния фланг. Последва центриране с вътрешен фалц с левия крак. В наказателното поле на Наполи много добре се включи Федерико Гати, който с глава не остави на Алекс Мерет и хвърли в екстаз тифозите на "бианконерите" - 1:0!

В 63-ата минута съдията Даниеле Орсато прецени, че игра с ръка на футболист на Наполи в наказателното поле не е достатъчно основание за отсъждане на дузпа.

Тимът на Валтер Мадзари се хвърли в атака, а гол на Виктор Осимен в 71-ата минута не бе зачетен заради засада.

Юве зае отбранителна позиция, докато "партенопеите" атакуваха. В 89-ата минута Джовани Симеоне опита задна ножица, но ударът му не затрудни Шчесни.

До края на двубоя Наполи продължи да атакува, но тимът на Масимилиано Алегри се справи чудесно в защита и при последния съдийски сигнал ликуваше с трите точки, осигурили му първото място във временното класиране.

По този начин Юве събра 36 точки, като измести досегашния лидер Интер, който е с мач по-малко. Наполи пък остава на 5-а позиция 24 точки на сметката си и шансовете за защита на титлата от страна на неаполитанците намаляха значително.

Монца - Ювентус 1:2 в среща от Серия "А"