Отборът на Ювентус победи Монца с 2:1 като гост в мач от 14-ия кръг на Серия "А". Благодарение на този успех "бианконерите" се изкачиха на първо място във временното класиране с актив от 33 точки, на 1 пред Интер, който е с мач по-малко. Монца е на десетата позиция с 18 точки.

"Старата госпожа" поведе рано в срещата, след което се отпусна и предимно се бранеше, домакините успяха да изравнят в добавеното време, но гостите показаха мъжество и се добраха до трите точки.

В деветата минута на срещата Ювентус получи дузпа, след като Йоргос Кириякопулос издърпа фланелката на Андреа Камбиасо. Зад топката застана Душан Влакович, който в 11-ата минута стреля в долния десен ъгъл, но Микеле Ди Грегорио блесна с превъзходно спасяване.

Само минута след това пропускът на Влахович от 11-те метра бе покрит от Адриен Рабио. Френският полузащитник засече с глава центриране на Ханс Николуси Кавилия и насочи топката точно под напречната греда за 0:1.

Ювентус имаше добър шанс да удвои аванса си в 34-ата минута, когато Филип Костич центрира към Федерико Гати, който от изключително изгодна позиция стреля в аут. Минута по-късно Рабио пробва късмета си от дистанция, но ударът му бе избит от Ди Грегорио.

В 54-ата минута Монца можеше да стигне до изравнително попадение, след като Лоренцо Каломбо получи топката на нелоша позиция, но стреля неточно.

В 84-ата минута Адриен Рабио проби отляво и центрира към наказателното поле, където Уестън МакКени нанесе удар с глава от около десетина метра, но право в ръцете на Ди Грегорио.

В добавеното време Монца стигна до изравнително попадение. Валентин Карбони направи феноменален пробив отдясно, навлезе навътре и опита центриране към Дани Мота, който не засече топката, но с движението си заблуди Войчех Шчесни и директно от Карбони навести мрежата на поляка за 1:1.

В четвъртата минута на добавеното време Ювентус все пак стигна до победата. Адриен Рабио проби отдясно и пусна подаване към Федерико Гати, който първоначално не успя да нанесе удар, но топката остана в него и той с топовен шут не остави шансове на вратаря на Монца за крайното 2:1.