Ювентус спечели прекия спор за 3-то място във временното класиране на Серия "А" срещу Рома.

Торинци се наложиха над опонентите си с 2:0, като римляните играха отлично, притежаваха топката през огромна част от времето, почти всички статистически показатели бяха в тяхна полза, но така и не се добраха до попадение.

Точни за победителите пък бяха Кристиано Роналдо и Ибаняс, пратил топката във вратата на собствения си отбор.

Снимка 517389

Източник: Twitter

Шампионите спечелиха всеки един мач през 2021 година, с изключение на загубата с 0:2 от Интер на "Джузепе Меаца". Но отмъстиха на "нерадзурите" с успех 2:1 на същия стадион в първа 1/2-финална среща за Купата на Италия.

Интер загуби от Ювентус с 1:2 в първи полуфинален двубой за Купата на Италия

Звезден Кристиано и вечен Буфон доближават Ювентус до финал за Купата

"Старата госпожа" постигна пълен обрат срещу големия враг Интер 2:1

Като титуляри за домакините днес се завърнаха Войчех Шчесни, Леонардо Бонучи, Данило, Артур, Федерико Киеза и Алваро Мората.

"Вълците" реагираха добре след загубата с 0:3 от големия съперник Лацио и постигнаха две поредни победи в Калчото - 4:3 над Специя и 3:1 над Верона. И двата мача се състояха в Рим, а в последните си 7 гостувания в Серия "А" "джалоросите" допускат попадения. Така беше и тази вечер.

Кристиано Роналдо нямаше гол в 3 поредни двубоя в първенството, но не записа четвърти такъв. Ако това беше станало, то щеше да бъде за първи път от 2017 г., когато португалецът още играеше за Реал (Мадрид).

Снимка 517386

Именно Кристиано обаче откри резултата. Той направи това в 13-ата минута, с наглед не особено силен, но много точен удар извън пределите на наказателното поле. Скоростна акция на Сандро по левия фланг предостави кълбото на Роналдо, който стреля достатъчно добре, за да изведе състава си напред в резултата.

Снимка 517390

Шчесни "имаше работа" в няколко ситуации през първото полувреме, като при една от тях му помогна и коректната, навременна намеса на Бонучи.

Снимка 517388

Иначе римляните владееха топката доста повече от съперника, но от това не следваше задължително нещо опасно за Юве.

След паузата нищо на терена не се промени драстично, като отново торинци очакваха акциите на опонентите си, за да се втурнат след това в бързи контраатаки.

В 69-ата минута влезлият малко преди това в игра Кулушевски центрира остро и Ибаняс сам прати топката в мрежата за оказалото се и крайно 2:0. Зад него дебнеше Роналдо, но така или иначе не му бе дадена възможност да вкара втори гол днес.

Ювентус изпревари Рома в класирането, като застана на третата позиция с 42 точки. "Вълците" са вече 4-и, с 40.