Ювентус и Интер завършиха 1:1 в голямото дерби на Серия "А", за да запазят статуквото на върха в класирането. Мачът, наричан Дерби д`Италия, не разочарова през първото полувреме, докато второто бе повече "в шахматен стил" и без излишни рискове. Очевидно дори и толкова рано през сезона, и в двата лагера знаят, че насреща е основният конкурент за титлата.

Юве поведе в 250-ото издание на големия сблъсък, след като Душан Влахович награди домакините за силния старт в мача. В 27-ата минута бърза атака отляво завърши с пас на Федерико Киеза към сърбина, а той вкара с точен нисък удар за 1:0.

Но радостта в бяло и черно продължи само 6 минути. Лаутаро Мартинес, който пък е головият терминатор на гостите, завърши по подобен начин пас отдясно на Маркюз Тюрам, за да изравни.

Рома - Удинезе 3:1 в мач от Серия "А"

И Рома като ЦСКА! "Вълците" унищожиха Удинезе с два късни гола

Ето как се разви двубоят

Тази двойка на върха на атаката на "нерадзурите" очевидно работи добре. Французинът Тюрам има вече шест асистенции през сезона, като почти всичките са към Лаутаро.

След бурните минути в средата на първото полувреме, мачът влезе в по-спокойно русло, поне откъм атаки и търсене на голове.

Втората част бе нервна на моменти, особено след влизането в игра на Хуан Куадрадо за Интер. След осем сезона като играч на Юве, колумбиецът бе посрещнат с мощни освирквания и всеки път, когато пипнеше топката, какафонията бе пълна. Той получи и един от серията късни жълти картони в един иначе съвсем не груб мач.

Ремито оставя Интер на върха с 32 точки. Юве е с 30 и заема втората позиция. Милан с 26 и Наполи с 24 наглед не са особено далеч от лидерите, но с оглед на представянето на тези тимове и колебанията им, фаворитите за скудетото остават двата състава над тях.