Ювентус се класира на полуфинал в турнира за Купата на Италия след лесен успех срещу Фрозиноне с 4:0 на "Алианц Стейдиъм".

Селекцията на Масимилиано Алегри реши нещата в своя полза още през първото полувреме и така си уреди сблъсъци с Лацио в следващата фаза. Припомняме, че снощи римските "орли" взеха голямото дерби срещу Рома с 1:0.

Тази вечер Ювентус поведе с 2:0 още до 38-ата минута. Главен "виновник" за това беше полякът Аркадиуш Милик. Нападателят откри от дузпа още в 11-ата, а след това се разписа и седем минути преди паузата.

Арек обаче нямаше намерение да спира. В 48-ата минута той оформи своя хеттрик след подаване на Локатели. Милик наниза и четвърти гол, който обаче бе отменен от ВАР поради засада.

До края остана време и за новата звезда на "Старата госпожа" Кенан Йълдъз. Турчинът получи асистенция от Макени, а след това не остави шансове на Черафолини.

Другата полуфинална двойка в турнира за Купата на Италия ще противопостави Фиорентина и Наполи.

Милан - Аталанта 1:2 в среща от турнира за Купата на Италия