Отборът на Ювентус забрави за кошмарната загуба от Наполи преди седмица и надви Ливорно с 2:0 в мач от 32-ия кръг на Серия „А".

В герой за домакините се превърна Фернандо Йоренте, който отбеляза и двете попадения в срещата. Испанецът се разписа два пъти в рамките на 3 минути през първата част и гарантира трите точки Юве.

В 32-ата мин Тевес намери Йоренте, таранът получи с гръб към вратата, обърна се и се опита да скъса мрежата с левия крак – 1:0. Три минути по-късно баскът покачи на 2:0 след корнер. Той засече с глава центрирането на Пирло и въпреки, че Барди отби топката, тя в крайна сметка премина голлинията.

Благодарение на победата шампионите събраха на сметката си 84 точки, с 8 в повече от преследвача Рома.

По-късно тази вечер е последният двубой от кръга. В Генуа Дженоа посреща Милан.

ЮВЕНТУС – ЛИВОРНО 2:0
1:0 Йоренте (32')
2:0 Йоренте (35')

Ювентус: Буфон, Касерес, Бонучи, Киелини, Лихтщайнер, Погба (84' Падоин), Пирло, Маркизио, Асамоа, Тевес (65' Джовинко), Йоренте (77' Вучинич)

Ливорно: Барди, Чекерини (59' Пичини), Валентини, Кода, Кастелини, Месба, Дънкан, Бенаси, Биаджанти (74' Москера), Силигарди, Емегара (64' Белфодил).