Ювентус победи Лацио с 2:1, в заключителен спор от турнира за Купата на Италия.

Финалът между двата гранда на италианския футбол се игра на митичния "Олимпико", като в редовното си време завърши при резултат 1:1.

В продълженията обаче късметът бе на страната на Старата госпожа и в 97-ата минута удар на Тевес бе париран от Маурисио, но при добавката Матри бе точен за оказалото се и крайно 2:1.

Символичните домакини, които са финалисти и в най-престижната и популярна клубна надпревара в света Шампионската лига, излязоха в почти пълния си блясък, като с офанзивни функции бяха натоварени цели четири звезди в черно-бели екипи.

Римляните отговориха с малко по-дефанзивна постройка, на върха на която бе неуморимият и традиционно намиращ се във върхова форма ветеран Мирослав Клозе.

Всички попадения в редовното време бяха отбелязани в рамките на 6 минути - между 5-ата и 11-ата.

Първо центриране от свободен удар намери главата на капитана на гостите Раду и римляните излязоха изненадващо напред в резултата, а малко по-късно ситуацията се повтори, но в полето на столичани.

Пирло центрира от фаул, топката бе пратена към Евра, който я пренасочи към включилия се в предни позиции Киелини, който с воле от близка дистанция направи 1:1, връщайки тима си в срещата.

До почивката Юве бе по-добрият тим на терена, но след нея малко по малко предостави инициативата в краката на съперника.

Само три минути преди победния гол на Матри пък, в 4-ата минута на първото продължение, късметът на торинци проработи с всичка сила, като при шут на Джорджевич кълбото рикошира в две от гредите, но се върна обратно в игра.

Така или иначе фактите са налице - втори трофей за Юве до момента, в очакване на големия финал в Берлин на 06.06.

Ето и всички избраници на двамата треньори, които стартираха днес:

ЮВЕНТУС: Сторари, Бардзали, Лихтщайнер, Евра, Бонучи, Киелини, Пирло, Видал, Погба, Тевес, Йоренте

ЛАЦИО: Бериша, Баста, Раду, Джентилети, Де Врий, Кандрева, Лулич, Пароло, Андерсон, Каталди, Клозе