Ювентус се върна на върха в Серия „А", след като спечели срещата си от 14-ия кръг срещу Чезена. „Старата госпожа" се наложи с 2:0 с голове в последните 20 минути на срещата, като по този начин изпревари Удинезе и Милан, които бяха окупирали първата позиция за няколко часа.

Жизненоважният първи гол в срещата реализира Клаудио Маркизио в 72-ата минута. Полузащитникът за пореден път демонстрира, че се намира в отлична форма и се прояви като лидер на тима, особено в отсъствието на Андреа Пирло. Това беше шесто попадение за Маркизио от началото на сезона.

Точка на спора сложи друг полузащитник - Артуро Видал, който 7 минути преди края бе точен от дузпа. Нарушението в полето направи вратарят Антониоли, който получи директен червен картон.

Иначе Ювентус спокойно може да съжалява, че победи само с два гола разлика. Тимът на Антонио Конте не изневери на стила си и игра изключително атакуващо още от първата минута на мача. Преди почивката обаче сериозни пропуски направи Алесандро Матри, който поне 3 пъти можеше да запише името си сред голмайсторите. В крайна сметка неточният мерник на Матри не попречи на торинци да се поздравят със заслужени 3 точки.

Така след 14 кръга (бел.ред. изиграни са 13 мача, тъй като първият кръг в Италия бе отложен заради стачка) Ювентус е единственият отбор в Серия „А", който няма загуба. През седмицата „бианконерите" изиграха тежък мач в Неапол, където бяха на косъм от поражение, но се добраха до 3:3, след като губеха с 1:3.

ЮВЕНТУС - ЧЕЗЕНА 2:0

1:0 Маркизио (72')

2:0 Видал (83'-дузпа)

ЮВЕНТУС: Буфон, Лихтщайнер, Бонучи, Барзали, Киелини, Видал, Пациенца, Маркизио, Пепе, Вучинич (56' Дел Пиеро / 64' Джакерини), Матри (50' Куалярела)

ЧЕЗЕНА: Антониоли, Роси, Фон Берген, Родригес, Лауро, Гезал, Гуана, Пароло, Мартиньо (78' Кандрева), Богдани (46' Малонга), Муту.