Ювентус продължава похода си към трета поредна титла в Серия „А". В мач от 20-ия кръг „бианконерите" победиха Сампдория с 4:2 и по този начин запазиха 8-точковия си аванс пред Рома на върна в класирането.

Двубоят срещу „моряците" обаче далеч не бе лесен и предложи много интересни моменти.

„Старата госпожа" започна много силно и резултатът не закъсня. В 18-ата минута Пол Погба изведе по перфектен начин Артуро Видал, който чукна топката покрай Да Коща за 1:0.

Таранът на Самп Габиадини имаше добро положение за изравняване малко по-късно, а в 24-ата мин. домакините удвоиха аванса си. Тевес центрира от корнер, а Фернандо Йоренте се извиси и с глава направи 2:0.

Сампдория обаче нямаше никакво намерение да се предава и генуезците намалиха резултата в 38-ата минута, благодарение автогола на Андреа Бардзали, който вкара топката в собствената си врата.

Секунди по-късно обаче Юве получи правото да изпълни дузпа, след като Регини събори Видал в пеналта. Потърпевшият застана зад топката и не пропусна - 3:1.

„Моряците" обаче показаха че са корав отбор и след почивката не спряха да търсят гола. В крайна сметка те стигнаха до него в 70-ата мин, когато Габиадини се възползва от добро центриране от корнер, въпреки че Буфон отрази първия му удар.

Малко по-късно пак той можеше и да изравни, но нацели гредата, а в 78-ата мин Погба сложи точка на спора с прекрасен гол за 4:2.

ЮВЕНТУС - САМПДОРИЯ 4:2

1:0 Видал (18')
2:0 Йоренте (24')
2:1 Бардзали (38'-авт.)
3:1 Видал (41'-д)
3:2 Габиадини (69')
4:2 Погба (78')

ЮВЕНТУС: Буфон, Бардзали, Огбона, Киелини, Лихтщайнер, Видал, Маркизио, Погба, Асамоа (80 Пелузо), Тевес (86 Джовинко), Йоренте (86 Куалиарела)

САМПДОРИЯ: Да Коща, Де Силвестри, Мустафи (52 Коста), Гасталдело, Реджини, Паломбо, Обианг, Бярнасон (46 Ренан), Всолек (70 Сансоне), Габиадини, Едер