Ювентус записа третата си победа от началото на сезона в Серия „А". Торинци надделяха трудно у над новака Верона с 2:1. За гостите резерва остана българският национален вратар Николай Михайлов.

Спечелените днес три точки позволиха на шампионите да се изравнят на второто място с Фиорентина и Интер. Трите тима имат по 10 пункта, докато лидерът Рома е с 12.

Мачът изобщо не бе лесен за „старата госпожа", като домакините създадоха първото по-сериозно положение пред противниковата врата едва в 20-ата минута, когато Видал стреля с глава, но право в ръцете на Рафаел.

Верона поведе в 36-ата минута, противно на развитието на мача до този момент. Разписа се защитникът Качаторе след центриране от корнер.

Гостите обаче не успяха да се нарадват на преднината си. Само няколко минути по-късно Карлос Тевес изравни с хубав удар в левия ъгъл на вратата.

Мигове след това удар на аржентинеца като по чудо не се озова във вратата, след като топката се удари и в двете странични греди, но така и не пресече голлинията.

Все пак секунди преди почивката Юве все пак поведе, като голът бе първия Фернандо Йоренте в Серия „А". Високият испанец се разписа след удар с глава.

През второто полувреме „Бианконерите" създадоха още няколко чудесни положения, но Погба (на два пъти), Вучинич и Тевес така и не успяха да ги оползотворят. Все пак това не се оказа фатално и торинци се поздравиха с трите точки.

Ювентус - Верона 2:1

0:1 Качаторе (36')
1:1 Тевес (40')
2:1 Йоренте (45)

Ювентус: Сторари, Бардзали, Бонучи, Огбона, Исла, Асамоа, Пирло (Маркизио - 66), Видал, Погба, Тевес (Джовинко - 79), Йоренте (Вучинич - 69)

Верона: Рафаел, Морас, Бианкети, Гонсалес, Агостини (Итурбе - 67), Качаторе, Ромуло, Донати (Гомес Талеб - 58), Халфредсон (Донадел - 77), Жоржиньо, Кача