Ювентус спечели трофея „Луиджи Берлускони", след като победи като гост Милан с 3:2. Двата отбора по традиция се изправят един срещу друг седмица преди началото на сезона в Италия и спорят за трофея, който е кръстен на бащата на собственика на „росонерите" Силвио Берлускони.

Домакините от Милан бяха без капитана си Масимо Амброзини, който се оплаква от лека травма. Срещата пропуснаха още Филип Мексес и Стефан Ел Шаарави, които също са с болежки и Антонио Касано, който изобщо не бе в групата.

По последна информация „ФантАнтонио" ще напусне „червено-черната" част на Милано и ще подсили градския съперник Интер, тъй като не е съгласен с водената от ръководството политика и в частност продажбите на Ибрахимович и Тиаго Силва. Дебют за Милан направи Кристиан Сапата, който си партнира в центъра на защитата с Марио Йепес.

Ювентус също не бе в оптималния си състав. Джанлуиджи Буфон, Мартин Касарес, Джорджо Киелини и Андреа Пирло пропуснаха двубоя.

Иначе двубоят започна отлично за домакините, които откриха резултата още в 9-ата минута чрез Робиньо. Юве обаче отговори светкавично и 4 по-късно Маркизио изравни резултата. В края на първата част поредната си безумна грешка допусна Лука Антонини, което позволи на Видал да излезе очи в очи с Абиати. За халфа на „старата госпожа" не представляваше проблем да се разпише за 1:2.

На почивката двамата треньори направиха куп промени, но равновесието на терена не се промени. Милан се опита да напада хаотично, а Юве контраатакуваше изключително опасно. В 64-ата минута Матри направи резултата 1:3, след като се разписа с глава от няколко метра. Десетина минути преди края Робиньо вкара втория си гол, след като бе точен от дузпа. За повече обаче „росонерите" нямаха време и най-вече - сили!

МИЛАН - ЮВЕНТУС 2:3

1:0 Робиньо (9')

1:1 Маркизио (13')

1:2 Видал (43')

1:3 Матри (64')

2:3 Робиньо (78'-дузпа)

МИЛАН: Абиати, Абате (50’ Ночерино), Сапата, Йепес, Антонини (46’ Де Шилио), Фламини (63’ Траоре), Монтоливо, Констант, Боатенг (80’ Валоти), Емануелсон (46’ Пато), Робиньо

ЮВЕНТУС: Сторари, Барзали (69’ Мази), Мароне (89’ Ругани), Лусио (46’ Бонучи), Де Челие (46’ Зиглер), Падоин (46’ Джакерини), Видал, Погба, Маркизио (46’ Лихтщайнер, 86 Асамоа), Джовинко (46’ Куалярела), Вучинич (46’ Матри).