Сряда вечер ни предложи редица интересни сблъсъци. В английската Висша лига и френската Лига 1 по едно и също време играха Арсенал, Челси, Манчестър сити, Ливърпул, Монако, Пари Сен Жермен, Олимпик (Марсилия) и Олимпик (Лион). Едва ли много от вас са обърнали внимание на един мач между Торино и Карпи (2:0) за Купата на Италия.

Противно на очакванията "биковете" излязоха с голяма част от звездите си срещу своя гост от Серия "Б". Попаденията на Яго Фалке в 18-та минута и Андреа Белоти в 32-та предрешиха изхода от мача.

Срещата ще се запомни обаче с едно рядко срещано отиграване. В главен герой се превърна 20-годишният вратар на домакините - Ваня Милинкович-Савич, който направи своя официален дебют за Торино. Именно на него бе даден шанс да изпълни фаул от около 30 метра в добавеното време на срещата.

Бившият играч на Манчестър Юнайтед и брат на полузащитника на Лацио - Сергей Милинкович-Савич, изстреля мълниеносно топката, правейки на трески горната греда на Карпи. Шутът по чудо не попадна в очертанията на вратата. Сантиметри го деляха от съвършенството.

Страховитото изпълнение в стил Роберто Карлош създаде лавина от положителни коментари в социалните мрежи. Някои торински фенове вече се чудят защо Ваня е избрал именно вратарската позиция. Все пак, дебютира с чиста мрежа. Всестранно развит талант.

Вратарят, рекордьор по голове - Рожерио Сени (131 попадения) може да се притеснява от Милинкович-Савич. Бившият национален страж - Димитър Иванков, също е част от любопитната класация за "вратари голаджии". Легендата на Левски е перфектен изпълнител на дузпи, за разлика от бразилския си колега, който има 61 гола от фаул.