Лацио е новият лидер в класирането в италианската Серия "А". В мач от 6-ия кръг, столичани победиха с минималното 1:0 новака Бреша. Единственият гол в мача реализира Стефано Маури в заключителните секунди на първата част.

След почивката пък гостите останаха с намален състав, а червен картон получи новото попълнение Алесандро Диаманти. Благодарение на победата Лацио, поне за няколко часа, ще бъде "самотник" на върха в класирането с актив от 13 точки.

В друг мач от кръга Болоня и Сампдория не излъчиха победител и завършиха наравно - 1:1. Също реми, но при резултат 0:0, завърши и мачът Киево-Каляри.

ЛАЦИО - БРЕША 1:0
1:0 Маури (45')

ЛАЦИО: Муслера, Лихтщайнер, Биава, Диас, Раду, Ледесма, Броки, Маури, Ернанеш (Брешано), Флокари (Фоджа), Сарате (Роки)

БРЕША: Серени, Замбели, Бега, Мартинес, Даламано, Кордова (Будел), Хатемай, Байоко (Посанцини), Диаманти, Карачиоло (Коне), Едер