Интер записа тежка домакинска загуба в 24-ия кръг на Серия „А". „ Нерадзурите" отстъпиха с 0:3 от състава на Болоня. С това поражение, миланския гранд се смъкна на 6-ото място, което отдалечи тима от местата даващи право на участие в европейските клубни турнири.

Срещата започна с няколко пропуска на Интер. Снайдер и Пацини не успяха да се възползват от добри възможности. В 30-ата минута, завърналият се след дълго лечение Диего Форлан също се отличи с пропуск.

В 37-ата минута обаче гостите излязоха напред в резултата. Перез подаде отлично към Марко ди Вайо, който не сгреши и откри резултата. В следващата атака, стадион „Джузепе Меаца" съвсем замъкна", Марко ди Вайо за ужас на домакините удвои преднината на Болоня - 0:2. Отново той можеше да оформи хеттрик на сметката си в 50-ата минута, когато получи от дясно, излъга Ранокия и стреля, но покрай вратата.

Интер се хвърли яростно в атака, но показа тотална безпомощност пред гола. Пет минути преди края на редовното време, Болоня заби третия пирон в ковчега на Интер. Акуафреска проби отлично защитата на домакините и оформи крайния резултата.

Междувременно в другата среща от петъчната програма в Серия „А" Наполи победи като гост Фиорентина. С успеха си Наполи се изкачи на 5-ото място, даващо право на участие в Лига ЕВропа. Точни за неаполитанците бяха Едисон Кавани, който се разписа на два пъти - в 3-ата и 55-ата минута и  Лавеци, който вкара в  90-ата минута.