Верона даде сериозна заявка за местата, даващи право на участие в евротурнирите догодина. Тимът от града на Ромео и Жулиета победи Удинезе с 3:1 като гост и по този начин се изкачи на 5-то място в класирането с 32 точки.

За веронци не игра Николай Михайлов, като българинът дори не бе в групата за мача. Както е известно, националът ще доиграе сезона под наем в друг клуб, като за момента избира точно в кой.

Иначе Верона започна отлично срещу бъдещия тим на Антонио Вутов и откри чрез Лука Тони още в 8-ата минута. Половин час по-късно пак той удвои, а до края на полувремето „фриуланите" върнаха един гол чрез Перейра.

След почивката „черно-белите" натиснаха, но Верона се възползва от разредената отбрана на домакините и в 70-ата мин Итурбе реши мача с трети гол.
Закъсалият Катаня взе глътка въздух, след като би Болоня с 2:0 у дома. Дженоа удари новака Сасуоло със същия резултат, а Парма надви Торино с 3:1 на „Енио Тардини".