Милан продължава да се представя на висота през новата 2022 година. Няколко дни след боя над Рома, "росонерите" спечелиха убедително и срещу Венеция. Селекцията на Стефано Пиоли триумфира лесно при визитата си с 3:0. Мачът беше малко по-специален за гореспоменатия наставник, тъй като това беше и двубой №400 за него в Калчото.

Снимка 559565

Източник: EPA/БГНЕС

Трите точки временно изкачиха миланистите и до върха в първенството. Градският им опонент Интер обаче е с два мача по-малко и също толкова пункта пасив.

Милан - Рома 3:1 в мач от Серия "А"

Милан взе първото голямо дерби в Калчото за 2022 година

"Росонерите" се наложиха с 3:1 над Рома

Милан рано взе страха на "летящите лъвове", наказвайки ги с гол още във втората минута. Рафаел Леао върна жеста на Златан Ибрахимович, който му подаде за попадението срещу Рома, и сега захрани шведската легенда с пас за 0:1.

Малко след почивката мачът за гостите стана още по-лесен, след като се разписа и капитанът Тео Ернандес.

В 58-ата минута младият австрийски бранител Михаел Свобода спря с ръка пред голлинията голов изстрел на Ернандес и така освен дузпа, Венеция инкасира и червен картон за своя футболист.

Снимка 559564

Наказателният удар беше точно реализиран от Ернандес, с което той оформи крайното 0:3. До края остана време единствено за умишлен жълт картон на Сандро Тонали, който по този начин жертва мача със Специя, за да бъде на разположение за дербито с Ювентус.