Отборът на Рома записа втора поредна победа в първенството, след като в двубой от 26-ия кръг победи с 3:2 като гост Аталанта. Срещата в Бергамо се проведе при тежки атмосферни условия и терен, който бе прогизнал от обилния снеговалеж над Апенините през последните дни.

Това обаче не попречи на бергамаци и римляни да реализират цели 4 гола още преди почивката. На два пъти за домакините се разписа младият нападател Марко Ливая, който дойде през януари от Интер, а за столичани точни бяха Маркиньо (на снимката) и Пянич. В началото на второто полувреме гръкът Торосидис вкара трети гол, който се оказа и решаващ за крайния успех и трите точки.

В края на срещата домакините се опитаха с цената на всичко да стигнат поне до точка и извършиха редица нарушения, които в крайна сметка завършиха с червен картон на Матео Контини. Благодарение на победата Рома събра на сметката си 40 точки, но продължава да изостава с 2 от 7-ия в класирането Катания, който и днес победи.

В друга среща от кръга, превърнала се в сериозна драма, Каляри победи Торино с 4:3. Гостите доиграха двубоя с 9 души на терена, но въпреки това можеха да си тръгнат от Сардиния с точка, след като в 90-ата минута Роландо Бианки вкара за 3:3. В продължението на срещата обаче Даниеле Конти се разписа за 4:3 и донесе пълния комплект точки на своя тим.