Рома победи Сампдория с класическото 3:0 в предпоследния мач от 24-ия кръг на италианската Серия „А". В герой за столичани се превърна нападателят Матиа Дестро, който се разписа на два пъти.

Бившият футболист на Сиена откри резултата в заключителните секунди на първото полувреме, а в 56-ата минута оформи крайния резултат. Между двете попадения на Дестро се разписа и Миралем Пянич, който също направи много силен мач. Гостите от Генуа доиграха мача в намален състав, след като 10 минути преди последния съдийски сигнал втори жълт картон получи Даниеле Гасталдело.

Благодарение на успеха момчетата на Руди Гарсия събраха на сметката си 54 точки и изостават на 9 от лидера и шампион Ювентус. Рома обаче има и мач по-малко (срещу Парма).

Кръгът в Италия завършва в понеделник вечер с двубоя между Верона и Торино.