Интер победи Фиорентина в среща за Купата на Италия. Четвъртфиналният сблъсък на стадион "Джузепе Меаца" завърши при резултат 2:1.

Домакините вкараха единственото попадение за първото полувреме, като контролираха случващото се на терена, но сами си направиха мача труден.

Те допуснаха изравняване при колективна грешка в тима, което доведе до ненужно напрежение за състава, а разбира се и за феновете на отбора.

Все пак преднината на тима бе възстановена бързо и до по-драматичен развой на срещата не се стигна.

Новата трансферна цел пред Сити - Милан Шкриниар

Той има договор с Интер до лятото на 2023 година

След добра първа част за домакините, Кандрева даде предимство на Конте и компания в последната минута от полувремето. Това отне голяма част от напрежението, тегнещо върху плещите най-вече на футболистите на отбора в атакуващ план.

Снимка 464098

След точно час игра Касерес възстанови равенството и върна интригата с гол за 1:1.

Само 7 минути след това обаче Барела отново успокои подскачащия до страничната линия Конте, разписвайки се за оказалото се и крайно 2:1.

Снимка 451296

Източник: EPA/БГНЕС

Така Интер продължава в следващия етап от турнира, а Фиорентина ще съсредоточи усилията си върху шампионата на страната.

Интер привлече допълнително внимание в последните часове с това, че обяви привличането на халфа Кристиан Ериксен. Датчанинът идва от Тотнъм.