Превърналото се в скандално дерби между Милан и Ювентус (1:1) очаквано породи куп скандали в Италия. Причината е попадение на Съли Мунтари, което не бе признато от съдийската тройка. В средата на първата част ганаецът стреля с глава отблизо, топката премина голлинията и бе избита от Буфон. На повторенията ясно се вижда, че страничният съдия има кристална видимост към ситуацията, но въпреки това не забелязва как топката с близо половин метър минава голлинията на Юве.
Очаквано след срещата в лагера на Милан не бяха никак доволни, докато в този на Юве потриваха ръце, че остават единственият непобеден отбор в елита. Ето и най-любопитни отзиви по темата:
Масимилиано Алегри, треньор на Милан: Знаете, че избягвам да говоря за съдиите, но след този мач това просто е невъзможно. Разбира се, че се чувстваме ощетени. Вкарахме редовен гол за 2:0, при този резултат мачът се развиваше по коренно различен начин. Смело заявявам, че този гол, или по-скоро тази съдийска грешка, ни отне победата.
Силвио Берлускони, президент на Милан: От години насам повтарям, че във футбола трябва да бъдат инсталирани технологии, които в подобни ситуации да дават ясна картина на съдията. Ако имахме технологии на голлинията на пример, попадението щеше да е признато. Дали съм бесен? По-скоро съм разочарован. Този епизод обърна мача в съвсем друга посока. При 2:0 в 25-ата минута е съвсем различно.
Вицепрезидентът на Милан Адриано Галиани не бе открит за коментар след мача, тъй като напусна бесен „Сан Сиро" още на полувремето. Гологлавият бос днес призна, че дори е трябва да отиде до местна болница, защото е вдигнал кръвно.
Джанлуиджи Буфон, вратар на Ювентус: Ако трябва да съм честен, всичко стана така бързо, че не забелязах, че топката минава голлинията. И да бях видял обаче нямаше да го кажа на съдията. Ние сме много доволни от тази точка срещу отбора, който остава фаворит за Скудетото, и който ни създаде толкова много проблеми през първите 65 минути.
Антонио Конте, треньор на Ювентус: Натрупа се много напрежение преди срещата, което не създаде добра атмосфера. Случиха се прекалено много неща, които нямат нищо общо с футбола. По време на двубоя имаше доста технически грешки от страна на съдиите. Първата бе при незачетения гол в полза на Милан, когато топката премина голлинията, а другата бе при попадението на Матри, когато бе отсъдена засада, каквато реално нямаше.
Smislov
на 28.02.2012 в 14:29:15 #49Udo, остави, добре че вчера и днес няма нищо наложащо в работата, че иначе щях да си остана безработен с тоя форум

Smislov
на 28.02.2012 в 13:16:50 #48Килбил, откога заглавията в Топспорт дават достоверност на нещо?
Сайтът, който редовно нарича Юве "Грандът от Милано"
Да си видял някой наш играч или представител, в някоя италианска медия да "потрива доволно ръце". Ще се радвам да ми покажеш! Наистина!
Ето ти на теб интервюто на Конте, с английски субтитри, към края на което Мунтари минава зад него и се поздравяват съвсем приятелски:
http://www.youtube.com/user/juventus?ob=0&feature=results_main#p/a/u/0/_iHVtOgtdac
Щом те могат, какъв е проблемът тук?
След като снощи за 301-ви път се съгласих с малдинеста, сега за 302-и се съгласявам с теб - ако карате така ще стигнем до 500 преди следващия кръг
Дискусията беше приключила в нощта на мача, всички ювентинци се съгласихме с всичко, което вие изтъкнахте, а на другия ден излезе, че сме съдийски отбор
Хем всичко уж е ясно, хем пак продължавате, че ви намирисва и че сме с връзки и се оплакваме без причина. Ами, айде решете кое е все пак. Като се съглася с вас не е достатъчно, като ви изтъквам и части от вашето представяне - не проявявам уважение. Като е за нас намирисва, като е за вас няма значение шото първо е за нас. Все вадите Калчополи и все сякаш вие не бяхте част от него и наказани за това.
Какво всъщност трябва да кажа, за да мирясате всички дето по принцип не се оплаквате по собствени думи? Да излезна от сайта? Да се самоубия ритуално с гравиран надпис Мафия на челото?
Да стана от Милан?
Кажи и ще го направя, за да има мир!
А може би, само може би ако играчите ви не бяха непрекъснато наказани за селски спречквания и постоянно контузени заради слаби лекари, просто щяхте да ни вкарате още 3 гола и да не се разправяме като тийнейджърки 4 дни. Не всичко, което бе грешно в този мач е в бяло-черно, бъдете откровени пред себе си и вие все пак.
п.с. 303-ти път: съгласявам се с мнението на миланистите за мача и всичко свързано с него. Ако можеше и електронен подпис щях да включа. Айде живи здрави!
KillBill
на 28.02.2012 в 05:04:32 #47Аз,предпочитам да гледам винаги първо в нашта си "кочинка",ама тоя цирк, дето продължава да се разиграва в Италия,взе да ми идва в повече ! На всичко отгоре, "дебатите" в този сайт, са в пълен унисон с италианската канцонета
!
След цялата тая гротеска,която се разигра на мача,след мача и във федерацията им, единствения ощетен е Милан ! На фона на това просто не разбирам, защо е това агресивно,високомерно и на моменти подигравателно поведение на някои фенове на Юве !?...
Интелигентното и по-скромно поведение, би трябвало да е отличително за фенове,които изтърпяха толкова подигравки и унижения през последните 5 години ! Особено в момент когато, всички спомени за Калчополи се опресниха със страшна сила !
Смислов,няма нужда да наддумваш всеки росонер ! Просто виж отново снимката до заглавието на тази статия ! Прочети отново дисциплинарните санкции !.... Мирише си приятелю, както и да го усуквате !...А там където има дим, има и огън,...знаеш ! Дано не съм прав,ама май нищо старо не е забравено и нищо ново не е научено !

Smislov
на 26.02.2012 в 23:58:24 #46По-лошото е че този път замесените и наказаните ще са минимум 6 отбора с опция да станат 19 ако Раниери продължава с константното си представяне
JUVEVER, май една касета за мастиленоструйката няма да стигне тоя път, ще трябва на дигиталка да аутсорсва 
maldinesta
на 26.02.2012 в 23:51:38 #45Гордият лациал Симеоне не направи ли Ривър шампион преди няколко години? Сега е направил банда льольовци стабилен отбор.
JUVEVER
на 26.02.2012 в 23:51:18 #44Всички тук се смеете весело на Интер, но познайте кой ще е шампион в края на годината. След задълбочен анализ на срещата Милан-Юве ФИГК са стигнали до заключението, че съдиите са подпирали и двата отбора... Следователно Морати още от днес е натиснал бутона 'принт' и чака една-две титли от старата му мастилено-струйка...

Smislov
на 26.02.2012 в 23:48:22 #43Напълно подкрепям последното ти мнение и разбирам какво имаш предвид. Така е, да. И аз предпочитам да си бяхте повели 2:0 пък после каквото стане, вместо да се занимаваме с тия глупости, но вече е факт както каза. Стига толкова, нека отдадем заслуженото на Мислителя, който дава всичко от себе си да закара Интер там, където му е мястото - Серия Б

maldinesta
на 26.02.2012 в 23:43:01 #42Атлетико гаври Уефалона...
maldinesta
на 26.02.2012 в 23:41:00 #41Фараони
Пацини
Философа Раниери

Smislov
на 26.02.2012 в 23:28:44 #40Бергонци как се опитва да спаси Интер от отпадане просто не е истина
Смях!
Smislov
на 26.02.2012 в 23:24:43 #39Хахаха, е какъв да е тогава щом според теб го прави с цел, а не е неволна грешка - просто фен на Юве ли
Кефиш ме, айде приятно 
Smislov
на 26.02.2012 в 23:15:35 #38"А наглостта и безочитео на някои от пишещите тук граничи с тази на треньора им, отбора им и на съдията. " "Не вяврам страничния да е сбъркал - брилянтен поглед имше над ситуацията. Топката не премина спорно гол линията, а бе очевадно. Чисто нарочно отменен гол. Нямаше да ме е толкова яд ако съдията бе сгрешил, но това не е грешка. Колко такива аванти им помня..., знам че сега феновете им ще кажат че говоря глупости. Аз открито ще заявя че по-крепен отбор в Италия не е имало никога." "И друго искам да кажа, за тази част от феновете на Юве, които ще кажат че отменения гол е бил заблуда, грешка или случайност. Не господа, абсолютно нарочно отмменен гол, абсолютна подпирачка за Ювентус и балтия за Милан." "Сарам за Ювентус. Толкова нагло подпиране не се сещам да съм гледал скоро в такъв завързан двубой. Наглост, дебелоочие. "Милан трябва да бъде спрян" - май това е логото на тазгодишната кампания в Серия "А"... с кратката притурка "Големия Ювентус се завърна", такъв какъвто всички го помним - със съдийски аванти " Това предполагам стига или?
Ако си имал нещо друго предвид освен, че съдията по някакъв начин действа целенасочено в наша полза, то явно не разбирам български
Заеби това и гледай Наполи, Лавеци ги мачка!
maldinesta
на 26.02.2012 в 22:52:03 #37Пак казвам снощи голяма част от феновете на Ювентус, които пишат тук признаха превъзходството на Милан, както и НЕПРАВИЛНО отменения гол. Не мога да разбера какво още искате да ви се признае. ========== Сотко, ти да си видял накъде из темите за мача, с изключение на тифозо, някой миланист да иска нещо??? Не ми отговори за Аниели, ще приема, че няма какво да кажеш??? Смислов, забрави Матадора и Лавеци да преминат в друг италиански отбор. Челси или Ман. Сити през лятото най-вероятно ще ги прилапат, може и двамата в комплект.
Smislov
на 26.02.2012 в 22:44:16 #36Малко вкарва, но много изработва. Аз за Суарес също съм навит. За Кавани не смятам, че имаме шанс - Сити или Челси, това е при него. Борбата не е свършила - нито ние сме, нито Милан са перфектни, ще има гонитба до края. А Марота да мисли лятото какво ще свърши, че неколцина трябва да си ходят. Лека и на теб! (Снайдер верно какъв пряк щеше да набучи
)
JUVEVER
на 26.02.2012 в 22:36:23 #35Лавеци е възможност все пак има 31 милионна клауза за купуване, но според мен той отива в Сити. Най-малко при еднакви оферти нашата няма да я приемат или ще му обяснят по Неаполитански, че ще се чувства по-добре в Англия. Плюс това не е достатъчно добър гол-майстор а ние имаме нужда от външни играчи които да могат да вкарват. Примерно не бих отказал лошият Суарез от Ливърпул. Дано Ливърпуул да решат да се разделят с него!!! Кавани е най-интересният от Наполи и ако Реал не продадат нападател или вземат Агуеро имаме реален шанс за него./Ой каква бомба на Снайдер!/ Както и да е - този сезон шансът ни намаля значително след инцидента в Милано да станем шампиони, но дори с ШЛ само (2ро място) и листа със имената за продаване смятам, че ни очаква един от най-приятните летни трансферни прозореца от много години. Лека нощ и форза Юве!!
pl10
на 26.02.2012 в 22:32:08 #34днес на мача Арсенал-Тотнъм, сигурно феновете на Тотнъм са си мислили, че мачът е свършил при 0:2, но уви краен резултат 5:2, така се получава понякога, когато само си мислиш, без да се съобразяваш с реалността!
Smislov
на 26.02.2012 в 22:27:06 #33Бивам, цял ден нищо не свърших от тия форуми и пуста любов за отбора ;) И аз гледам Наполи. Много добре играят пичовете. Сезар изкара уникалния парцал на Джемайли! А Самуел трябваше да си ходи вече
Знам кои води са моите, не се безпокой, не гостувам на терени, където нямам шанс
Между другото Лавеци идеално ще пасне до Матри, но ... мечти 
Smislov
на 26.02.2012 в 22:03:27 #32JUVEVER, радвам се да те видя
Знаеш как да ме разкараш, но напоследък няколко точни момчета-ювентинци се включиха в клуба и стават интересни дискусии. Налага се да поразтегля малко обещаното
Жив и здрав! 
maldinesta
на 26.02.2012 в 21:04:19 #31Ше ти кажа, нямаш проблеми...
Изложи се като спомена, че и двата гола били технически грешки от страна на съдиите и почна да твърди, че и двата били с еднаква стойност, а Бобан му отвърна, че двете грешки са от съвсем различен характер и имат съвсем различна стойност, а Конте най-нагло започна да пелтечи, че не намирал разлика м/у двете грешки и там Бобан почна да му суфлира и да казва, че разликата в двете грешки на съдиите е голяма... Ей затова...
Smislov
на 26.02.2012 в 20:54:25 #30Не и моето
На фона на куп лайнари като Моуриньо и Съра, които имат очи само за тяхното, моля те. Тоя на Палермо Мути и той днес дриска за съдии, ама като би миналата седмица добре му беше. Да, Конте не отговори подобаващо и спокойно, но и Бобан му пискаше на главата, и оная журналистка му сипваше само. Ти какво очакваш, като ти се нахвърлят всички, на чуждия терен след като си имал луди емоции цяла нощ.
Достатъчно плазмодии имахме за треньори, всеки си има особеностите, плътно зад Конте съм! 