Превърналото се в скандално дерби между Милан и Ювентус (1:1) очаквано породи куп скандали в Италия. Причината е попадение на Съли Мунтари, което не бе признато от съдийската тройка. В средата на първата част ганаецът стреля с глава отблизо, топката премина голлинията и бе избита от Буфон. На повторенията ясно се вижда, че страничният съдия има кристална видимост към ситуацията, но въпреки това не забелязва как топката с близо половин метър минава голлинията на Юве.

Очаквано след срещата в лагера на Милан не бяха никак доволни, докато в този на Юве потриваха ръце, че остават единственият непобеден отбор в елита. Ето и най-любопитни отзиви по темата:

Масимилиано Алегри, треньор на Милан: Знаете, че избягвам да говоря за съдиите, но след този мач това просто е невъзможно. Разбира се, че се чувстваме ощетени. Вкарахме редовен гол за 2:0, при този резултат мачът се развиваше по коренно различен начин. Смело заявявам, че този гол, или по-скоро тази съдийска грешка, ни отне победата.

Силвио Берлускони, президент на Милан: От години насам повтарям, че във футбола трябва да бъдат инсталирани технологии, които в подобни ситуации да дават ясна картина на съдията. Ако имахме технологии на голлинията на пример, попадението щеше да е признато.  Дали съм бесен? По-скоро съм разочарован. Този епизод обърна мача в съвсем друга посока. При 2:0 в 25-ата минута е съвсем различно.

Вицепрезидентът на Милан Адриано Галиани не бе открит за коментар след мача, тъй като напусна бесен „Сан Сиро" още на полувремето. Гологлавият бос днес призна, че дори е трябва да отиде до местна болница, защото е вдигнал кръвно.

Джанлуиджи Буфон, вратар на Ювентус: Ако трябва да съм честен, всичко стана така бързо, че не забелязах, че топката минава голлинията. И да бях видял обаче нямаше да го кажа на съдията. Ние сме много доволни от тази точка срещу отбора, който остава фаворит за Скудетото, и който ни създаде толкова много проблеми през първите 65 минути.

Антонио Конте, треньор на Ювентус: Натрупа се много напрежение преди срещата, което не създаде добра атмосфера. Случиха се прекалено много неща, които нямат нищо общо с футбола. По време на двубоя имаше доста технически грешки от страна на съдиите. Първата бе при незачетения гол в полза на Милан, когато топката премина голлинията, а другата бе при попадението на Матри, когато бе отсъдена засада, каквато реално нямаше.