Удинезе разгроми като гост Палермо със 7:0 в уникален мач от 27-ия кръг на Серия „А". Предварителните очаквания на всички в Италия бяха, двата съперника, които бяха съседи в таблицата до вчера, да изиграят интересен и оспорван мач. Реалността обаче бе съвсем различна, още повече, че крайният резултат бе оформен още в 60-ата минута, половин час преди края на двубоя!.

Антонио Ди Натале даде старта на голедата в 10-ата мин, а до 28-ата Алексис Санчес наниза още две попадения, с което на практика предреши мача рано-рано. „Фриуланите" обаче не мислеха да спират дотук. До края на полувремето отново Санчес и Ди Натале заковаха резултата до 0:5. Гостите бяха улеснени от факта, че Бачинович от състава на Палермо бе изгонен.

След почивката на терена бе доста по-спокойно, като Удинезе вкара „само" още два гола. Санчес набута четвъртото си попадение в 48-ата мин, а в 60-ата Дармиан направи дузпа за „черно-белите", заради което също пое рано-рано към съблекалните. Зад топката застана Ди Натале, който бе сбърка и оформи хеттрика си.

След този гол обаче гостите пожалиха останалия с 9 души противник и просто не пожелаха да му вкарат още голове. С успеха си в Сицилия, Удинезе се доближи само на точка от четъвртия Лацио.

В друг мач от кръга, последният Бари измъкна 1:1 от Фиорентина у дома. Джилардино бе открил за гостите през първата част, преди Гезал да изравни малко преди края.