Удинезе победи  Интер с 3:1  като домакин в ранния неделен мач от кръга в Серия „А" и по този начин  спря победната серия на шампионите на Италия, която започна след идването на Леонардо начело на клуба.

Гостите от Милано започнаха по-добре двубоя на стадио „Фриули" и само след 16 минути игра поведоха в резултата. Тогава Тиаго Мота подаде към Деян Станкович в наказателното поле, а сърбинът с техничен удар вкара топката в мрежата.

Домакините от Удине не се стреснаха от това попадение и само за 5 минути организираха няколко много опасни атаки към вратата на Кастелаци. Така се стигна до 21-ата минута, когато Маурицио Домици намери Кристиан Сапата, а той с мощен удар я прати в горния ляв ъгъл на вратата.

Само 4 минути по-късно „фриуланите" нанесоха втория си удар. Антонио Ди Натале изпълни по перфектен начин пряк свободен удар от дъгата на наказателното поле, а топката попадна неспасяемо точно до лявата греда.

През втората част Интер се опита да обърне нещата в своя полза, но пропуските на Пандев и Станкович отчаяха „нерадзурите". В 69-ата минута Асамоа намери Маурицио Домици зад отбраната на гостите, а той от движение вкара топката в мрежата.

До последния съдийски сигнал домакините можеха да вкарат поне още два гола, но пропуски на Ди Натале и звездата Алексис Санчес ги лиши от това.

След това поражение „нерадзурите" остават на 5-то място във временното класиране, а Удинезе вече е 8-ми.

Удинезе - Интер 3:1

0:1 Станкович (16)

1:1 Сапата (21)

2:1 Ди Натале (25)

3:1 Домици (69)

Удинезе: Ханданович, Бенатиа, Сапата, Домици, Исла, Пинци, Инлер, Асамоа, Армеро, Санчес, Ди Натале (87-Денис)

Интер: Кастелаци, Майкон, Лусио, Кордоба, Киву (90-Сантон), Санети, Камбиасо, Мота (71-Биабиани), Станкович, Пандев, Ето'о