Отборът на Удинезе започна новата 2012-та година с победа. На своя стадион „Фриули", амбициозният отбор на Франческо Гуидолин надви с 3:1 опашкаря Чезена. С два гола се отличи капитанът на тима Антонио Ди Натале, който вече събра на сметката си 12 попадения и води в листата на голмайсторите (заедно с Херман Денис от Аталанта).

Още в първата минута Ди Натале вкара топката в мрежата, след като бе намерен добре от Флоро Флорес. Летящ старт за Удинезе!

В заключителните минути на първата част Едер се възползва от грешка в отбраната на домакините и изравни. Попадението дойде закономерно, тъй като в този момент от двубоя гостите бяха по-активни на терена.

През втората част обаче всичко си дойде на мястото. Ганайският национал Квакдво Асамоя вкара за 2:1 в 54-ата минута. 5 по-късно гостите останаха с човек по-малко, след като втори жълт картон получи Лауро. Това на практика предреши и крайния изходна срещата. Останали с човек повече, „фриуланите" нямаха проблеми да вкарат още два гола, чрез Баста и Ди Натале, стигайки до крайното 4:1.

Благодарение на победата Удинезе поне за няколко часа ще бъде лидер в Серия „А". Тимът има на сметката си 35 точки. С една по-малко са Милан и Ювентус, които в 16:00 часа ще изиграят двубоите си съответно с Аталанта и Лече.

Освен с изразителната победа Удинезе може да се похвали и като отборът с най-добри показатели на свой терен. За 9 изиграни двубоя на „Фриули" Ди Натале и компания имат 8 победи и 1 равенство (0:0 с Ювентус).

УДИНЕЗЕ - ЧЕЗЕНА 4:1

1:0 Ди Натале (1')

1:1 Едер (39')

2:1 Асамоа (54')

3:1 Баста (75')

4:1 Ди Натале (82')

Червен картон: Лауро (61' Чезена).