ЦСКА ще плати трансферна сума за привличането на полузащитника Макс Ебонг, съобщават медии в Казахстан. Според информацията досегашният му клуб Астана ще получи около 500 000 долара за правата на беларуския национал.
Местното издание asnews.kz уточнява, че ръководството на Астана е взело решение да подобри финансовото състояние на клуба чрез продажбата на един от основните си футболисти. В последните месеци тимът изпитва сериозни затруднения - играчи и треньори не са получавали заплати от септември насам, а има и натрупани неизплатени премии.
Макс Ебонг носи екипа на Астана от 2020 година насам. За този период той записа 125 мача в казахстанската Висша лига, в които реализира 10 гола и направи 21 асистенции, превръщайки се в един от ключовите футболисти на отбора.
Както вече е известно, халфът подписа договор с ЦСКА за срок от три години и ще бъде част от плановете на "червените" за следващите сезони.

waterloo
на 29.12.2025 в 13:04:01 #4"Имаме пари, угаждаме си" - разсъждава л@йноядецът еlaizgrey.
Приказки, които съм слушал малко преди да ги поеме "много заможният" от Микре.
Останалото се знaе и е вече история.
Но както някога поучаваше еlaizgrey, онова негово ТИК-ТАК продължава и софийските армейци от ЦСКА 1948 на Цеката очакват следващoто припознаване.
УмеренЦСКА
на 28.12.2025 в 19:07:54 #3"В последните месеци тимът (Астана) изпитва сериозни затруднения - играчи и треньори не са получавали заплати от септември насам, а има и натрупани неизплатени премии." Ако това е вярно няма какво да се чудим, че Ебонг е предпочел да премине в ЦСКА. Дали като свободен агент или с някаква трансферна сума не е много важно. Вчера някои форумци се бяха запенили да обясняват, че само "боклуци" могат да преминат от Астана в ЦСКА, т.е. от "рая" в "ада". Май Астана не е този "рай", който беше преди години.
elaizgrey
на 28.12.2025 в 18:57:43 #2Имаме пари, угаждаме си
194820
на 28.12.2025 в 17:38:30 #1Нали уж е свободен агент, май някой борави с непроверена информация.