Удинезе се отдалечи от опасната зона в Серия "А", след като постигна важен успех при гостуването си на Специя с минималното 1:0. Селекцията на Лука Готи изигра концентриран двубой на стадион "Алберто Рико" и вече е на 13-ата позиция с 21 точки.

Интер победи Беневенто с 4:0 в мач от Серия "А"

Интер се разправи с "вещиците" без капка страх

Селекцията на Антонио Конте остава на две точки от лидера Милан

Като титуляр за Специя стартира българският нападател Андрей Гълъбинов, престоял на терена до 63-ата минута, когато беше заменен от колумбиеца Кевин Агудело.

Именно "бианконерите" бяха отборът, стартирал срещата с по-голяма амбиция. Отлични положения за домакините се откриха пред Емануел Джеси и Томазо Побега, но и при двете ситуации вратарят на гостите Мусо се намеси многозначително.

Ювентус победи като гост Сампдория с 2:0

Ювентус завърши победоносно трудната си визита на Сампдория

Киеза и Рамзи подсигуриха важния успех за "Старата госпожа"

Постепенно Удинезе започна да подобрява качеството на своето представяне. До почивката Жерар Деулофеу нацели дясната греда, а няколко атаки след това, ВАР отмени поради засада попадение на "фриуланите".

Натискът на гостите бе материализиран в 51-ата минута, когато Юлиан Шабо от Специя наруши правилата в собственото си наказателно поле и реферът Антонио Ди Мартино посочи дузпата. С отговорната задача се нагърби капитанът на Удине - Родриго Де Пол, който триумфира при индивидуалния си сблъсък с Иван Проведел.

Милан победи като гост Болоня с 2:1

Милан се завърна на победния път в Серия "А"

Ибрахимович пак изпусна дузпа, но това не попречи на "росонерите" да надвият Болоня

До края и двата тима останаха с човек по-малко. Първо за втори жълт картон беше изгонен голмайсторът Де Пол, а четири минути преди последния съдийски сигнал, същата участ сполетя и Рикардо Сапонара.

СПЕЦИЯ - УДИНЕЗЕ 0:1

0:1 Де Пол-дузпа (51")