Удинезе се наложи над Емполи у дома с 4:1. Головата серия започна с автогол на Адриан Исмайли, с който домакините откриха резултата, като първото полувреме завърши с минимален аванс. В 52-рата минута Жерар Деулофеу направи 2:0 за Удинезе, но в 67-ата минута Андреа Пинамонте върна едно попадение за Емполи.

В самия край на мача Удинезе бе по-агресивният отбор. Игнасио Пусето направи 3:1 след асистенция на Деулофеу. Три минути преди края на редовното време Лазар Самарджич се разписа за крайното 4:1.

Така Удинезе се изкачи на 12-о място, а Емполи е с две позиции по-назад.

В друг мач, който се игра днес, последният в класирането на Серия А - Салернитана се наложи изненадващо като гост над Сампдория с 2:1.

Така тимът се доближи на 3 точки от Дженоа и Венеция в класирането, но има и два мача по-малко, което му оставя надежда. Сампдория остава на 16-а позиция.

Каляри победи Сасуоло с 1:0 в Серия "А"