Отборът на Каляри се наложи над Сасуоло с 1:0 в ранния съботен мач от италианската Серия "А". Единственото попадение в мача падна в края на първото полувреме, като точен за тима от Сардиния бе Алесандро Дейола.

Тимът на Каляри започна по-силно мача, но първата опасност бе пред вратата на домакините в 14-ата минута, като в последния момент шутът на национала Джакомо Распадори бе блокиран в корнер.

Домакините отговориха с удар на Дейола в 18-ата минута от границата на наказателното поле, който бе спасен от вратаря на гостите Андреа Консили.

Милан победи Дженоа с 2:0 в Серия А

Милан отново на върха след като се върна на победния път

След две равенства

В 42-вата минута Разван Миран направи чудесно центриране, а Дейола откри резултата с точен удар в десния ъгъл.

Три минути по-късно Жоао Педро вкара второ попадение за Каляри, но то бе отменено след консултация с ВАР заради позиция на засада на нападателя.

В 58-ата минута домакините бяха близо до нов гол, но отново вратарят на Сасуоло Консили спаси хубав удар на Жоао Педро.

Благодарение на трите точки, които дойдоха след едва шестата победа на Каляри в първенството, отборът се придвижи само на точка зад 16-ия Сампдория, но се отдалечи от дъното на класирането.