Интер постигна победа с 2:1 при гостуването си на Удинезе в двубой от 35-ия кръг на Серия "А". Иван Перишич (12") и Лаутаро Мартинес (39") отбелязаха двата гола за "нерадзурите", а Игнасио Пусето (72") беше точен за "фриуланите". Така "змията" не допусна градският съперник Милан да увеличи аванса си в битката помежду им за Скудетото.

Емполи - Торино 1:3 в мач от Серия "А"

Позабравеният Белоти напомни за себе си с хеттрик за Торино

"Биковете" надвиха като гост Емполи с 3:1

Двубоят се разви по перфектен начин за "нерадзудите", които поведоха в резултата още в 12-та минута. Федерико Димарко центрира от ъглов удар и намери на близката греда Иван Перишич. Хърватинът надскочи персоналния си пазач и с глава реализира за 1:0.

Хората на Симоне Индзаги диктуваха играта и след гола, но Димарко и Джеко не успяха да удвоят резултата. Лаутаро Мартинес пък стреля покрай вратата.

Така се стигна до 36-та минута, когато Лаутаро беше изведен сам срещу Силвестри, който изби удара му. Топката обаче попадна в Един Джеко, който се строполи в наказателното поле. Първоначално реферът не отсъди дузпа, но след като прегледа ситуацията с ВАР посочи бялата точка. От нея Лаутаро уцели греда, но след това направи добавка с глава на празна врата и покачи преднината на Интер на 2:0.

Милан победи Фиорентина с 1:0 в мач от Серия "А"

Титлата е все по-близо! Милан се измъчи, но победи Фиорентина

Вратарска грешка помогна на "росонерите"

Домакините отбелязаха в 72-ата минута. Деулофеу измъчи Ханданович с прекрасно изпълнение на свободен удар. След разбъркването в наказателното поле Удоджи подаде на метри от вратата на Пусето, който с лекота вкара за 1:2.

До края Удинезе натисна, а Интер предимно се отбраняваше. Домакините обаче така и не стигнаха до сериозно голове положение.

Ювентус победи Венеция с 2:1 в Серия А