Отборът на Милан е все по-близо до титлата в Серия "А". Селекцията на Стефано Пиоли дръпна с пет точки пред втория Интер, който играе по-късно днес, побеждавайки Фиорентина с минималното 1:0. След натиск през почти всички 90 минути, осем преди края, "росонерите" стигнаха до бленувания триумф с гол на Рафаел Леао. Той падна не и без грубата грешка на стража Терачиано.

Така шампионският рейд на миланистите продължава, като те нямат поражение в Серия "А" от 17 януари. "Червено-черните" се нуждаят от седем точки в последните си три срещи, за да сбъднат мечтата си през тази кампания.

Ювентус победи Венеция с 2:1 в Серия А

Ювентус се измъчи за победа над Венеция

Отборът на Алегри направи слаб мач

Зрелището на "Сан Сиро" стартира с изключително офанзивен футбол и от двата тима. Още в началните секунди Калулу подложи тялото си, за да блокира изстрел на Кабрал. Малко след това късметът отново бе с "росонерите", след като Игор остана непокрит при корнер, ала ударът му премина покрай страничната греда.

Снимка 572489

Източник: EPA/БГНЕС

Интересно беше и от другата страна на игрището, където отменен беше гол на Тео Ернандес заради засада в началото на атаката на Месияс.

Между 15-ата и 25-ата минута Милан доминираше тотално. През този период Ернандес пропусна да се разпише от непосредствена близост. Оливие Жиру пък бе изведен отлично от Кесие, но сам срещу Терачиано реши да копва технично и всичко завърши с аут.

Снимка 572490

Имащият жълт картон Малех от селекцията на Фиорентина пък извади късмет, след като в средата на полувремето беше пожален от съдията заради удар без топка в лицето на Сандро Тонали. До паузата страстите на терена леко се потушиха, а за споменаване единствено беше изстрелът от границата на наказателното поле на Сапонара, спасен с вещина от Менян.

Втората част стартира с непростим пропуск на Рафаел Леао. В 49-ата Оливие Жиру направи всичко необходимо, за да пусне към непокрития португалец. В сюблимния миг всички бранители на Виола около него бяха на земята, а последвалият му изстрел мина над горната греда. В 61-ата минута резервата Анте Ребич беше изведен на добра позиция, но той сътвори поредния пропуск за домакините в мача. В 76-ата Майк Менян също се наложи да показва класа, за да неутрализира удар на Кабрал, който можеше да неутрализира домакините.

Снимка 572491

Огромно облекчение и велика радост обзе тифозите в 81-ата минута. Стражът на гостите Терачиано изрита много лошо топката, а тя се оказа в краката на Рафаел Леао. Португалецът не очакваше втора покана и с удар по земя даде аванс на "росонерите".

Петко Христов с гол и асистенция при зрелищна загуба от Лацио

Специя загуби с 3:4

До края селекцията на Стефано Пиоли запази контрол над емоциите си и фиксира победата си в мача. В следващия кръг Златан Ибрахимович и компания гостуват на Верона.