Пропадането на Ювентус продължава. „Старата госпожа" регистрира третата си поредна загуба, този път с 1:2 като гост на Палермо. Преди това „бианконерите" бяха паднали от Рома (за Купата) и от Удинезе.

Така след 23-ия кръг торинци се сринаха до 8-ото място със своите 35 точки. „Черно-белите" бяха изместени в класирането от днешния си съперник.

Дебют за Юве направи новото попълнение Алесандро Матри. Нападателят показа добри неща, но си личеше, че ще му трябва време за аклиматизация.

Палермо поведе още в 7-ата минута след страхотна контра. Пасторе пусна отличен пас към Миколи и нисичкият нападател матира Буфон.

В 20-ата резултатът бе вече 2:0. След късо изпълнение на корнер и центриране, Милячо засече топката с глава и хвърли публиката в делириум.

Юве все пак съумя да се отърси бързо от шока и намали десетина минути преди почивката след хубав шут на Маркизио.

След паузата Палермо заигра с една идея по-предпазливо и това се отрази на мача. Матри имаше претенции за дузпа в средата на втората част, но реферът замълча. В последните минути Миколи изпусна златен шанс да се разпише още веднъж, а вратарят на сицилианците Сиригу спаси опасен удар на Мартинес на отсрещната врата.