Отборът на Рома започна с победа календарната 2012 година. В среща от 17-ия кръг на Серия „А" „вълците" надделяха с 2:0 над Киево. Точен и в двата случая от дузпи бе капитанът Франческо Тоти.

Първата дузпа бе отсъдена в 34-ата минута за нарушение срещу Ерик Ламела. След като се разписа от 11-те метра, Тоти показа фланелка с надпис „Съжалявам, че закъснях". Надписът на ветерана бе по повод факта, че това беше неговият първи гол в Серия „А" от началото на сезона.

12 минути преди последния съдийски сигнал отново след дузпа Тоти се разписа за 2:0, оформяйки крайния резултат. Домакините имаха сериозни кадрови проблеми, след като в навечерието на двубоя тежка контузия получи Пабло Освалдо. Нападателят няма да играе поне 2 месеца. С травми са още Бурдисо, Рози, Борини и Касети.

Благодарение на победата Рома се изкачи на 6-та позиция с актив от 27 точки. Пети е Интер с 2 точки в повече. Киево са във втората половина на таблицата със спечелени 20 точки.