Торино победи Милан с 2:0 в мач от 34-ия кръг на Серия "А" и сериозно погледна към място в Шампионската лига през следващия сезон. Андреа Белоти (58-дузпа) и Беренгер (69) донесоха успеха на "биковете" у дома.

Тимът на Валтер Мадзари събра 56 точки и заема пето място, като изостава на две точки от четвъртия Рома. В същото време "росонерите" се свлякоха до шестата позиция, като също имат 56 точки.

Първата по-любопитна ситуация дойде в 15-ата минута, когато Донарума сбърка при изнасянето на топката и Пакета с цената на нарушение предотврати сериозна опасност пред своя вратар.

Снимка 420665

В 33-ата минута Белоти опита да изненада стража на "росонерите" със задна ножица, но ударът му не се получи. Пет минути по-късно капитанът на "биковете" завърши опасна атака на своя отбор, но стреля право в ръцете на Донарума.

В 43-ата минута Милан стигна до най-добрата си възможност през първото полувреме, след като Чалханоолу беше изведен в наказателното поле и успя да стреля, но Сиригу беше на мястото си.

Халф напуска Милан заради расизъм

Тиемуе Бакайоко иска да се махне от Италия

Втората част започна по-добре за гостите. В 56-ата минута реферът Гуида посочи бялата точка след нарушение на Кесие. ВАР потвърди решението на съдията. Зад топката застана Андреа Белоти, който не сбърка.

Милан отговори с греда на Тиемуе Бакайоко. "Биковете" удвоиха аванса си в 69-ата минута. След грешна на Мусакио, топката стигна до Беренгер и той вкара за 2:0.

В рамкините на 5 минути между 77-ата и 82-ата Алесио Романьоли получи два жълти картона и бе изгонен.