Александър Тонев записа пълни 90 минути за своя Фрозиноне, при домакинството на гранда Рома.

Двубоят от програмата на третия кръг в Серия "А" завърши с успех с 2:0 за столичани, след попадения на Фалке и Итурбе.

За национала ни това бе първи мач, в който той стартира от първата минута за новия си тим, след като в своя дебют в Италия той поигра едва 15-ина минути.

Днес ситуацията бе различна, а Тонев беше поставен на лявото крило и първоначално имаше срещу себе си ветерана Даниеле Де Роси, с когото трябваше да се бори за голова позиция.

В последствие обаче той и съотборникът му на другия фланг Содимо на няколко пъти разменяха позициите си, явно с цел да затруднят бранителите на съперника.

Тази им тактика не сработи и те отстъпиха пред силния си опонент.

Яго Фалке даде преднина на гостите в последната минута на първата част, а Итурбе оформи крайното 0:2 в заключителните секунди на даденото 3-минутно продължение на мача.

Фрозиноне е предпоследен в класирането, без точков актив, докато Рома е на челните позиции в таблицата със 7 пункта.