Възходът на емблематичния за италианския футбол отбор на Парма продължава. Клубът, който през март 2015-а обяви фалит и започна начисто от най-ниските нива на италианския футбол, вече е още по-близо до бленуваното си завръщане в елита на страната.

В директен сблъсък за място в Серия "Б" през новия сезон носителят на Купата на УЕФА за 1995 и 1999 година победи с 2:0 Алесандрия на "Стадио Артемио Франки" във Флоренция.

Тежки присъди заради фалита на Парма

Вкараха двама в затвора

Резултата във финалния плейоф откри Мануел Скавоне, който се разписа още в 11-ата минута. Голът на успокоението за "пармалатите" падна в 66-ата минута, а негов автор стана Мануел Ночиолини.

В редовния сезон "дуковете" завършиха на второ място в Лега Про - Група "С", като останаха на 10 точки от Венеция на Филипо Индзаги. По ирония на съдбата съперникът на Парма днес - Алесандрия, отстъпи първото място в полза на Кремонезе единствено заради по-лоша голова разлика.

През новия сезон в Серия "Б" тимът от "Енио Тардини", чийто президент е легендарният треньор от 90-те Невио Скала, a капитан неостаряващият Алесандро Лукарели, ще срещне стари свои познайници от елита като Перуджа, Бари и Бреша.