Болоня и Рома завършиха наравно 3:3 в ранния неделен двубой от 22-ия кръг на Серия „А". И двата отбора могат да съжаляват за ремито, тъй като в определени моменти от срещата имаха преднина в резултата.

След този мач пък Рома продължава да няма победа в първенството от началото на годината. В последните 4 двубоя „вълците" са взели само 2 точки и в момента заемат 7-а позиция, а равен брой точки с шестия Милан. „Росонерите" обаче имат и мач по-малко.

Иначе срещата на „Ренато Д'Алара" започна отлично за столичани, които излязоха напред в резултата в 9-ата минута. Точен бе младият полузащитник Алесандро Флоренци, който от началото на сезона показва впечатляващи качества.

Домакините обаче бързо се съвзеха и успяха да изравнят резултата още в 17-ата минута, когато се разписа бившият италиански национал Алберто Джилардино. Буквално в ответната атака Пабло Освалдо пак изведе „вълците" напред - 1:2.

До края на първата част домакините успяха за втори път да изравнят резултата. Точен бе Маноло Габиадини в 26-ата минута. Малко след почивката, в 54-ата минута, Маноло Паскуато вкара трети гол за Болоня и домакините за първи път в мача излязоха напред в резултата.

Четвърт час преди края обаче Рома стигна до 3:3 след попадение на Панайотис Тачсидис. В 85-ата минута пък Диаманти можеше да донесе трите точки на Болоня, но ударът му се отби в гредата. В крайна сметка - Болоня - Рома 3:3 и по точка за двата отбора.