С хеттрик на Фабрицио Миколи отборът на Палермо се наложи с 3:1 над Болоня във втория двубой от 31-ия кръг на италианската Серия "А". С победата сицилианците направиха поредна крачка към запазване на 4-ото място, което дава право на участие в Шампионската лига.

Палермо започна амбицирано мача и в 10-ата минута Миколи откри резултата. Той се разписа след удар с десния крак и асистенция на Хавиер Пасторе. След попадението гостите на свой ред се опитаха да вземат инициативата. В 38-ата минута Адаилтон от пряк свободен удар изравни за Болоня.

Само 5 минути по-късно сицилианците отново излязоха напред в резултата. Миколи изпълни точно дузпа, отсъдена за нарушение на Буши срещу Абел Ернандес.

През втората част Болоня не успя да намери отговор срещу добрата игра на Палермо. В 79-ата минута Фабрицио Миколи бе изведен отлично, напредна и с прецизен удар оформи крайното 3:1.