Специя гарантира елитния си статут и през следващия сезон. Отборът се наложи над единайсеторката на Торино в мач от предпоследния кръг на Серия "А".

Домакините спечелиха с категоричното 4:1, с голове на Сапонара, Ерлич и Н'Зола, разписал се на два пъти.

В игра за Специя не се появи Андрей Гълъбинов, който наскоро счупи носа си.

Националът на България не намери място в групата на победителите.

Изключително важна точка за Специя, Гълъбинов остана на скамейката

1:1 на гости на Верона

Преди началото днес ситуацията за "черно-белите" не изглеждаше добре, като те позагубиха от своята форма напоследък, регистрирайки цели 5 мача без успех в шампионата.

Специя обаче заема вече 15-о място в класирането и отвори достатъчно сериозна разлика със застрашените от изпадане отбори, за да гарантира оставането си в елита на страната.

В същото време, Торино продължава да демонстрира неувереност през този сезон, записвайки 3 поредни мача без победа в първенството. Гостите заемат 16-о място, но имат и мач по-малко от конкурентите си в дъното на таблицата.

Аталанта с три точки пред Милан след резултатен успех на гости в Генуа

Срещата от предпоследния кръг на сезона в Серия "А" приключи при резултат 3:4

Рикардо Сапонара даде преднина на домакините след 19 минути игра, а 3 минути преди почивката Мбала Н'Зола беше точен за 2:0, разписвайки се от дузпа.

Десет минути след паузата и Андреа Белоти демонстрира за пореден път, че знае тайната за успешните изстрели от бялата точка, а в 74-ата минута Н'Зола вкара за втори път в мача за 3:1.

Агентът на Андрей Гълъбинов Андреа Д'Амико: Към него има интерес от няколко клуба

Агентът на Гълъбинов: Към него има интерес от няколко клуба

"Той се справя добре както в клуба, така и в националния си отбор"

Крайното 4:1 оформи Мартин Ерлич, сложил точка на спора шест минути преди изтичането на редовното време.