Дженоа загуби домакинството си на Аталанта. Срещата от предпоследния кръг на сезона в Серия "А" приключи при резултат 3:4.

Головете за победителите отбелязаха Сапата, Малиновский, Госенс и Пашалич.

Шомуродов (на два пъти) и Пандев вкараха попаденията за отбора на домакините.

Милан с разгром в Торино, битката с Аталанта продължава

И двата тима остват с еднакъв актив

Генуезци позагубиха от своята форма напоследък, печелейки само 2 двубоя в изминалите си 5 срещи от шампионата.

Домакините заемат едва 14-тата позиция в класирането, но могат да бъдат спокойни за своето оцеляване в италианския елит.

Още няколко клуба в Италия ще последват примера на Ювентус

Намаляването на заплатите ще помогне на отборите

В същото време, Аталанта продължава да демонстрира увереност и през този сезон, записвайки вече три поредни победи в първенството.

Гостите заемат престижната втора позиция във временното класиране, като си осигуриха участие в Шампионската лига и считано към момента са на 3 точки пред Милан, преди изиграването на мача на "росонерите" от текущия кръг.

Ювентус с два гола по-добър от Сасуоло, Буфон хвана поредна дузпа в кариерата си

Грандът от Торино се наложи с 3:1

До края на сезона бергамаските ще направят всичко възможно, за да спечелят сребърните медали в италианското първенство, докато домакините ще играят предимно за своята чест.

Сапата даде ранно предимство на гостите в днешния ден, разписвайки се след едва 9 минути игра.

Руслан Малиновский удвои в 26-ата минута, преди Робин Госенс също да се разпише преди паузата, покачвайки на 3:0 минута преди паузата.

След нея Елдор Шомуродов все пак върна един гол за домакините, но само три минути след това, в 51-ата минута, Марко Пашалич възстанови преднината от 3 попадения за гостуващия отбор.

2:4 направи Горан Пандев, вкарал дузпа в 67-ата минута, а крайното 3:4 оформи Шомуродов, 6 минути преди последния съдийски сигнал.